Taylors Of Harrogate Yorkshire Tea Bags — 125g
As of 2 Oct 2026, Taylors Of Harrogate Yorkshire Tea Bags 125g is cheapest at Sainsbury's at £1.90 (£15.20/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.90 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £5.99 — currently £1.90 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.91/100g
- Average
- £0.93/100g
- Highest
- £1.52/100g
3 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Taylors Of Harrogate | 656g | £5.99 | £0.91/100gBest | In stock | 1 Oct | |
| Taylors Of Harrogate | 125g | £1.90 | £1.52/100g | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Aldi UK
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Taylors Of Harrogate Yorkshire Tea Bags 125g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £1.90 (£15.20/1 kg).
- What is the unit price of Taylors Of Harrogate Yorkshire Tea Bags 125g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £1.52/100g.
- What is the lowest price ever for Taylors Of Harrogate Yorkshire Tea Bags 125g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Taylors Of Harrogate Yorkshire Tea Bags 125g is £1.90 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.90 at Sainsbury's.
