Sainsbury's Steak Casserole & Dumplings — 800g
As of 4 Oct 2026, Sainsbury's Steak Casserole & Dumplings 800g is cheapest at Sainsbury's at £7.75 (£9.69/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £4.85 at Sainsbury's (4 Oct); highest: £7.75 — currently £7.75 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price over timeLoading price history…
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sainsbury's | 800g | £7.75 | £0.97/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Sainsbury's | 400g | £4.85 | £1.21/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Sainsbury'sUpdating prices — showing the previous selection until the new prices arrive.
Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Sainsbury's Steak Casserole & Dumplings 800g cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £7.75 (£9.69/1 kg).
- What is the unit price of Sainsbury's Steak Casserole & Dumplings 800g?
- Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.97/100g.
- What is the lowest price ever for Sainsbury's Steak Casserole & Dumplings 800g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Sainsbury's Steak Casserole & Dumplings 800g is £4.85 at Sainsbury's (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £7.75 at Sainsbury's.

