Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard — 165g
As of 4 Oct 2026, Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g is cheapest at Asda at £2.00 (£12.12/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.00 at Morrisons (4 Oct); highest: £2.50 — currently £2.00 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £1.21/100g
- Average
- £1.50/100g
- Highest
- £1.52/100g
2 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
Morrisons
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.00 (£12.12/1 kg).
- How much does Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g cost?
- Prices range from £2.00 to £2.00 across 2 UK supermarkets. The average price is £2.00.
- What is the unit price of Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.21/100g.
- Which supermarkets sell Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g?
- Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g is available at Asda and Morrisons.
- What is the lowest price ever for Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Knorr Sundried Tomato & Herbs Cooking Paste Standard 165g is £2.00 at Morrisons (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.00 at Asda.
