Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed — 200ml
As of 1 Oct 2026, Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml is cheapest at Asda at £1.07 (£5.35/1 L) in United Kingdom — about 2% below the 2-retailer average of £1.09.
Prices updated 1 Oct 2026
Lowest recorded price: £1.07 at Asda (1 Oct); highest: £1.10 — currently £1.07 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £1.07
- Average
- £1.07
- Highest
- £1.10
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cow & Gate | 200ml | £1.07 | £0.54/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Cow & Gate | 200ml | £1.10 | £0.55/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml cheapest?
- Asda has the lowest price at £1.07 (£5.35/1 L).
- How much does Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml cost?
- Prices range from £1.07 to £1.10 across 2 UK supermarkets. The average price is £1.09.
- What is the unit price of Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml?
- Priced per 100ml. Asda offers the best value at £0.54/100ml.
- Which supermarkets sell Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml?
- Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml is available at Asda and Sainsbury's.
- What is the lowest price ever for Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Cow & Gate 2 Follow On Baby Milk Formula Liquid From 6-12 Months To Feed 200ml is £1.07 at Asda (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.07 at Asda.
