Summer Grill By ASDA BBQ Beef Koftas Standard — 360g
As of 30 Sept 2026, Summer Grill By ASDA BBQ Beef Koftas Standard 360g is cheapest at Asda at £4.48 (£12.44/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 30 Sept 2026
Lowest recorded price: £4.48 at Asda (30 Sept); highest: £6.72 — currently £4.48 at Asda. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.93/100g
- Average
- £1.24/100g
- Highest
- £1.24/100g
5 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Summer Grill By ASDA | 360g | £4.48 | £1.24/100gBest | In stock | 30 Sept | |
| Summer Grill By ASDA | 720g | £6.72 | £0.93/100g | In stock | 15 Julout of date · not compared |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
AsdaPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Frequently asked questions
- Where is Summer Grill By ASDA BBQ Beef Koftas Standard 360g cheapest?
- Asda has the lowest price at £4.48 (£12.44/1 kg).
- What is the unit price of Summer Grill By ASDA BBQ Beef Koftas Standard 360g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £1.24/100g.
- What is the lowest price ever for Summer Grill By ASDA BBQ Beef Koftas Standard 360g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Summer Grill By ASDA BBQ Beef Koftas Standard 360g is £4.48 at Asda (30 Sept), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £4.48 at Asda.