Old El Paso Refried Beans · UK — 435g
As of 4 Oct 2026, Old El Paso Refried Beans · UK 435g is cheapest at Asda at £2.40 (£5.52/1 kg) in United Kingdom.
Prices updated 4 Oct 2026
Lowest recorded price: £2.40 at Tesco (4 Oct); highest: £2.40 — currently £2.40 at Asda. Tracked since Oct 2026.
Showing prices and history for this variant plus 1 sibling variation — the same product and flavour across pack sizes, with unit prices keeping different sizes comparable. Lowest and highest values match the extension's price-history panel.
Price History
Price per 100g over time- Lowest
- £0.55/100g
- Average
- £0.55/100g
- Highest
- £0.55/100g
4 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Old El Paso | Standard | £2.40 | £0.55/100gBest | In stock | 4 Oct | |
| Old El Paso | 435g | £2.40 | £0.55/100g | In stock | 4 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 kg at each item's cheapest store
Asda
TescoPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Old El Paso Refried Beans · UK 435g cheapest?
- Asda has the lowest price at £2.40 (£5.52/1 kg).
- What is the unit price of Old El Paso Refried Beans · UK 435g?
- Priced per 100g. Asda offers the best value at £0.55/100g.
- What is the lowest price ever for Old El Paso Refried Beans · UK 435g?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Old El Paso Refried Beans · UK 435g is £2.40 at Tesco (4 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £2.40 at Asda.
