Dr Pepper Zero — 24 x 330ml

As of 1 Oct 2026, Dr Pepper Zero 24 x 330ml is cheapest at Sainsbury's at £11.00 (£1.39/1 L) in United Kingdom.

Prices updated 1 Oct 2026

Lowest recorded price: £11.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £11.00 — currently £11.00 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£11.00
Average
£11.00
Highest
£11.00
Lowest ever
£11.00 · Oct '26
Highest ever
£11.00 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

1 price recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Dr Pepper

    Dr PepperCheapest

    Zero · 24 x 330ml

    £1.39/1L£11.00Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 L at each item's cheapest store

  1. 1Dr Pepper

    Dr PepperCheapest

    Zero · 24 x 330ml

    £1.39/1L£11.00Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Dr Pepper

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Dr Pepper Zero 24 x 330ml cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £11.00 (£1.39/1 L).
What is the unit price of Dr Pepper Zero 24 x 330ml?
Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £0.14/100ml.
What is the lowest price ever for Dr Pepper Zero 24 x 330ml?
The lowest price OpenOrder has recorded for Dr Pepper Zero 24 x 330ml is £11.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £11.00 at Sainsbury's.