Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin — 250ml
As of 2 Oct 2026, Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml is cheapest at Sainsbury's at £4.00 (£16.00/1 L) in United Kingdom — about 9% below the 2-retailer average of £4.39.
Prices updated 2 Oct 2026
Lowest recorded price: £4.00 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £4.78 — currently £4.00 at Sainsbury's. Tracked since Jul 2026.
Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.
Price History
Price over time- Lowest
- £4.00
- Average
- £4.78
- Highest
- £4.78
8 prices recorded · 2 changes shown
Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.
Price
| Retailer | Brand | Size | Price | Unit Price | In Stock | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Childs Farm | 250ml | £4.00 | £1.60/100mlBest | In stock | 1 Oct | |
| Childs Farm | 250ml | £4.78 | £1.91/100ml | In stock | 1 Oct |
Cheapest by brand
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Cheapest by product
Ranked per 1 L at each item's cheapest store
Asda
Sainsbury'sPrices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.
Which store is cheaper?
Frequently asked questions
- Where is Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml cheapest?
- Sainsbury's has the lowest price at £4.00 (£16.00/1 L).
- How much does Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml cost?
- Prices range from £4.00 to £4.78 across 2 UK supermarkets. The average price is £4.39.
- What is the unit price of Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml?
- Priced per 100ml. Sainsbury's offers the best value at £1.60/100ml.
- Which supermarkets sell Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml?
- Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml is available at Sainsbury's and Asda.
- What is the lowest price ever for Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml?
- The lowest price OpenOrder has recorded for Childs Farm Bluey Hair & Body Wash Gentle Tear-free Formula For Kids, Babies Sensitive Skin 250ml is £4.00 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Jul 2026. The current cheapest price is £4.00 at Sainsbury's.