Border Fiery Ginger Crunch — 135g

As of 2 Oct 2026, Border Fiery Ginger Crunch 135g is cheapest at Sainsbury's at £1.25 (£9.26/1 kg) in United Kingdom.

Prices updated 2 Oct 2026

Lowest recorded price: £1.25 at Sainsbury's (1 Oct); highest: £1.25 — currently £1.25 at Sainsbury's. Tracked since Oct 2026.

Showing prices and history for this exact variant. Other brands and sizes appear on the broader product category page.

Price History

Price over time
Lowest
£1.25
Average
£1.25
Highest
£1.25
Lowest ever
£1.25 · Oct '26
Highest ever
£1.25 · Oct '26
Trend
Steady
At the average price

2 prices recorded · 1 change shown

Prices shown are from online listings and may differ in-store, especially for fresh items.

Price

Cheapest by brand

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Border Fiery Ginger Crunch

    Border Fiery Ginger CrunchCheapest

    135g

    £9.26/1kg£1.25Sainsbury's

Cheapest by product

Ranked per 1 kg at each item's cheapest store

  1. 1Border Fiery Ginger Crunch

    Border Fiery Ginger CrunchCheapest

    135g

    £9.26/1kg£1.25Sainsbury's
1 brand available
Sainsbury's
  1. 1Product

Prices shown are indicative and may vary by store location. Confirm pricing at checkout.

Frequently asked questions

Where is Border Fiery Ginger Crunch 135g cheapest?
Sainsbury's has the lowest price at £1.25 (£9.26/1 kg).
What is the unit price of Border Fiery Ginger Crunch 135g?
Priced per 100g. Sainsbury's offers the best value at £0.93/100g.
What is the lowest price ever for Border Fiery Ginger Crunch 135g?
The lowest price OpenOrder has recorded for Border Fiery Ginger Crunch 135g is £1.25 at Sainsbury's (1 Oct), since we began tracking in Oct 2026. The current cheapest price is £1.25 at Sainsbury's.