Gilfresh Products
As of 30 Sept 2026, 1 Gilfresh product tracked across 6 retailers in United Kingdom — the cheapest line is Carrots at £0.11 from Tesco.
Prices updated 30 Sept 2026
1 product · 55 variants
All Gilfresh Products
kg
Carrots

£0.11
£0.69/1kg
Standard
500g Carrots

£0.35
£0.70/1kg
0.5kg
£0.44
£0.88/1kg
160g
Whole

£0.45
500g
Carrots
British
£0.55
£1.10/1000g
500g
British Carrots

£0.55
Standard
Carrots

£0.55
£1.10/1kg
500g
Crunchy & Sweet Carrots
£0.55
£1.10/1kg
1kg
Carrots

£0.65
£0.65/1kg
300g
£0.67
£2.23/1kg
1kg
Morrisons British Carrots

£0.69
£0.69/kg
1kg
Morrisons British Carrots

£0.69
1kg
Carrots
British
£0.69
£0.69/1000g
Standard
1kg Carrots

£0.69
£0.69/1kg
Standard
Loose Carrots

£0.69
£0.69/1kg
1kg
Carrots
£0.69
£0.69/1kg
1kg
Tesco Carrots

£0.69
£0.69/kg
1kg
Tesco Carrots

£0.69
£0.69/1kg
1kg
Crunchy & Sweet Carrots
£0.69
£0.69/1kg
1kg
Carrots
£0.69
£0.69/1kg
Best
Asda
1.5kg
£0.79
£0.53/1kg
500g
Family Grown Freshly Cut Carrot Turnip
£0.80
£1.60/1kg
400g
Rainbow Chantenay Carrots, Taste the Difference

£0.82
£2.05/1kg
240g

£1.00
Standard
Chantenay

£1.00
£2.50/1kg
Standard
240g British Prepared Mini Carrots

£1.00
£4.17/1kg
Standard
Chantenay

£1.00
£2.50/1kg
400g

£1.00
£3.55/1kg
400g
Chantenay Carrots
£1.00
£2.50/1kg
Standard
Mini

£1.35
£4.22/1kg
500g
Chantenay

£1.40
Standard
Sweet Spear

£1.42
£3.15/1kg
0.4kg
Chantenay
£1.69
£4.23/1kg
400g

£1.80
Standard
Finest Rainbow

£1.90
£4.22/1kg
400g
Carrots
Leafy
£3.10
£7.75/1000g