Flavourfresh Products
As of 30 Sept 2026, 1 Flavourfresh product tracked across 5 retailers in United Kingdom — the cheapest line is Tomatoes at £1.12 from Asda.
Prices updated 30 Sept 2026
1 product · 28 variants
All Flavourfresh Products
Tomatoes
Tomatoes
250g
Fragrant & Juicy Sweet Vine Ripened
£1.12
£4.48/1kg
250g
Sweet

£1.15
Standard
Sweet Vine Ripened

£1.25
£4.90/1kg
each
Crunchy & Fragrant Vine Ripened Tomatoes
£1.37
£1.37/1 ea
Standard
Vine Ripened Large Tomatoes

£1.40
4 per pack
Tomatoes on the Vine

£1.40
£1.40/100g
Best
Sainsbury's
Standard
Large Vine

£1.40
£2.80/1kg
Standard
On The Vine

£1.50
£3.00/1kg
250g
Sundream Plum

£1.69
£6.76/1kg
250g
British Ruby Vine Ripened Tomatoes

£2.00
£8.00/100g
Standard
On The Vine

£2.00
£4.44/1kg
Standard
Majestic Vine Ripened

£2.05
£6.83/1kg
Standard
Jubilee Taste the Difference

£2.05
£4.56/1kg
each
Vine Ripened Tomatoes
£2.06
£0.52/1 ea
220g
Petite Plum Vine
£2.07
£9.41/1kg
220g
The Best Piccolina Vine Tomatoes

£2.15
£9.77/kg
220g
The Best Piccolina Vine Tomatoes

£2.15
220g
Sweet Amori

£2.15
400g
Rosa Vine Tomatoes

£2.25
£5.63/100g
250g
Tomalina Sweet Vine Ripened
£2.34
£9.36/1kg
Standard
Pomodorino On The Vine

£2.35
£9.40/1kg
440g
Petite Plum Vine
£2.72
£6.18/1kg
400g
Piccolina

£3.50
Standard
Baby Tomatoes On The Vine

£3.50
£8.75/1kg
750g
British Vine Tomato Selection Box

£4.50